Silver Samurai: Difference between revisions
mNo edit summary |
m (→Appearances) |
||
Line 33: | Line 33: | ||
| Marvel Team-Up #74 | | Marvel Team-Up #74 | ||
| 1978, October | | 1978, October | ||
|- | |||
| Marvel Team-Up #83 | |||
| 1979, July | |||
|- | |- | ||
| Marvel Team-Up #84 | | Marvel Team-Up #84 | ||
| 1979, August | | 1979, August | ||
|- | |- | ||
| Marvel Team-Up #85 | | Marvel Team-Up #85 | ||
| 1979, September | | 1979, September | ||
|- | |||
| Spider-Woman #42 | |||
| 1982, February | |||
|- | |- | ||
| Spider-Woman #43 | | Spider-Woman #43 | ||
| 1982, April | | 1982, April | ||
|- | |- | ||
| New Mutants #6 | | New Mutants #6 | ||
Line 60: | Line 60: | ||
| Official Handbook of the Marvel Universe #10 | | Official Handbook of the Marvel Universe #10 | ||
| 1983, October | | 1983, October | ||
|- | |||
| Uncanny X-Men #173 | |||
| 1983, September | |||
|- | |- | ||
| Uncanny X-Men #174 | | Uncanny X-Men #174 | ||
| 1983, October | | 1983, October | ||
|- | |- | ||
| Secret Wars II #7 | | Secret Wars II #7 | ||
Line 72: | Line 72: | ||
| Official Handbook of the Marvel Universe Vol 2 #12 | | Official Handbook of the Marvel Universe Vol 2 #12 | ||
| 1986, November | | 1986, November | ||
|- | |||
| New Mutants #53 | |||
| 1987, July | |||
|- | |- | ||
| New Mutants #54 | | New Mutants #54 | ||
| 1987, August | | 1987, August | ||
|- | |- | ||
| Wolverine Vol 2 #2 | | Wolverine Vol 2 #2 | ||
Line 127: | Line 127: | ||
| 1998, February | | 1998, February | ||
|- | |- | ||
| Sunfire and Big Hero Six # | | Sunfire and Big Hero Six #1 | ||
| 1998, | | 1998, September | ||
|- | |- | ||
| Sunfire and Big Hero Six #2 | | Sunfire and Big Hero Six #2 | ||
| 1998, October | | 1998, October | ||
|- | |- | ||
| Sunfire and Big Hero Six # | | Sunfire and Big Hero Six #3 | ||
| 1998, | | 1998, November | ||
|- | |- | ||
| Thunderbolts #25 | | Thunderbolts #25 | ||
Line 142: | Line 142: | ||
| 1999, September | | 1999, September | ||
|- | |- | ||
| Wolverine Vol 2 # | | Wolverine Vol 2 #150 | ||
| 2000, | | 2000, May | ||
|- | |||
| Wolverine Vol 2 #151 | |||
| 2000, June | |||
|- | |- | ||
| Wolverine Vol 2 #152 | | Wolverine Vol 2 #152 | ||
| 2000, July | | 2000, July | ||
|- | |- | ||
| Wolverine Vol 2 # | | Wolverine Vol 2 #153 | ||
| 2000, | | 2000, August | ||
|- | |- | ||
| Elektra Vol 2 #4 | | Elektra Vol 2 #4 | ||
Line 201: | Line 201: | ||
| X-Men: Kitty Pryde - Shadow & Flame #4 | | X-Men: Kitty Pryde - Shadow & Flame #4 | ||
| 2005, November | | 2005, November | ||
|- | |||
| Wolverine Vol 3 #36 | |||
| 2006, January | |||
|- | |- | ||
| Wolverine Vol 3 #37 | | Wolverine Vol 3 #37 | ||
Line 207: | Line 210: | ||
| New Avengers #13 | | New Avengers #13 | ||
| 2006, January | | 2006, January | ||
|- | |- | ||
| X-Men: The 198 Files #1 | | X-Men: The 198 Files #1 | ||
Line 217: | Line 218: | ||
| 2006, July | | 2006, July | ||
|- | |- | ||
| New Avengers # | | New Avengers #28 | ||
| 2007, | | 2007, May | ||
|- | |- | ||
| New Avengers #29 | | New Avengers #29 | ||
| 2007, June | | 2007, June | ||
|- | |- | ||
| New Avengers # | | New Avengers #30 | ||
| 2007, | | 2007, July | ||
|- | |- | ||
| Big Hero 6 #1 | | Big Hero 6 #1 | ||
Line 252: | Line 254: | ||
| Secret Warriors #11 | | Secret Warriors #11 | ||
| 2010, February | | 2010, February | ||
|- | |||
| Wolverine: Origins #42 | |||
| 2010, January | |||
|- | |- | ||
| Wolverine: Origins #43 | | Wolverine: Origins #43 | ||
| 2010, February | | 2010, February | ||
|- | |- | ||
| Wolverine: Origins #48 | | Wolverine: Origins #48 |